Querrey preko Albota do osmine finala US Opena

US Open, treće kolo

S. Bošković

Sam Querrey se plasirao u osminu finale US Opena.

Querrey je u trećom kolu bio bolji od rumunjskog tenisera Rade Albota s 3:1 u setovima nakon dva sata i 10 minuta igre.

Američki teniser izgubio je prvi set s 6:4, no onda je u drugom setu pokazao da je kvalitetniji i osvoji ga s 6:2.

Dvadesetprvi teniser svijeta je u trećem setu pri rezultatu 3:3 napravio break i osvojio ga s 6:4. Također, na isti način je odlučen i četvrti, a ujedno i odlučujući set.

Sam Querrey će se za prolaz u osminu finala boriti protiv pobjednika meča između Mische Zvereva i Johna Isnera.