Šetkić s lakoćom do drugog kola u Izmiru

Za 50 minuta igre

Bh. teniser Aldin Šetkić je nastup na Challengeru u turskom Izmiru otvorio veoma ubjedljivom pobjedom nad Mikalaijem Haliakom rezultatom 2:0 u setovima.

Šetkić je do pobjede nad 1081. teniserom svijeta stigao za samo 50 minuta igre, a u prvom setu je slavio bez izgubljenog gema - 6:0.

Haliak je u drugom setu zahvaljujući brejku poveo sa 2:0, ali Šetkić je nakon toga osvojio šest od narednih sedam gemova i dobio drugi set rezultatom 6:3.

Nakon sigurne pobjede, Aldin Šetkić će u 2. kolu za protivnika imati Danila Petrovića iz Srbije.