Spektakl u finalu: Nadal zakazao novi duel s Federerom

Rafa je opet u samom vrhu

Piše: E. Škorić
Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u novo Grand Slam finale nakon velike borbe protiv Grigorija Dimitrova.

Nadal je danas došao do 21. Grand Slam finala, dok je Dimitrovu oduzeo mogućnost proslave prvog velikog finala. Rafa je uoči zbog mnogočega bio favorit i to je pokazao tokom meča, mada je bugarski teniser izmučio Španca u pravo, maratoncu.

Rafa je u prvom setu stigao do brejka u četvrtom gemu i to mu je donijelo prednost u setovima.

Drugi set donosi dosta uzbudljivu igru, čak pet brejkova, ali Bugarin je imao jedan više, pa je uz pomoć glasne publike stigao do izjednačenja. Drugi set Dimitrov je dobio rezultatom 7:5.

U trećem setu po jedan brejk na obje strane, a u dodatnom 13. gemu Nadal je ipak uspio doći do trijumfa. Slično se situacija odvijala i u četvrtom setu, da bi Dimitrov u taj-brejku stigao do 2:2.

U odlučujućem setu dobar tenis. Imao je Dimitrov svoje šanse, vodio je 40:15 u osmom gemu i mogao je do brejka, ali se Rafa vratio, a onda već u sljedećem gemu došao do brejka i na kraju velike pobjede.

Rafa će u finalu igrati protiv Rogera Federera i to će biti 35. duel dvojice teniskih majstora.