Tsonga šokirao Federera i plasirao se u polufinale

Masters u Monte Carlu

Francuski teniser Jo-Wilfried Tsonga plasirao se u polufinale Mastersa u Monte Carlu nakon današnje pobjede protiv Rogera Federera 2:1 u setovima.

Federer je sjajno otvorio meč te je sa dva napravljena i jednim pretrpljenim brejkom osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Drugi set donosi daleko bolju igru Tsonge koji je Federeru servis oduzeo čak tri puta te je izjednačio rezultat na 1:1.

Posljednji set donio je veoma neizvjesnu bitku, a Tsonga je brejk napravio u posljednji trenutak te je sa konačnih 7:5 uspio slaviti u ovom meču.

Francuz će protivnika u polufinalu saznati nakon meča između Monfilsa i Granollers-Pujola.