U finalu Španija i Argentina
Veliko slavlje '' Gaučosa''

Nakon posljednjih duela u polufinalu

M. Maksimović

U finalu Davis Cupa igrat će teniske reprezentacije Španije i Argentine. Španija je u polufinalu pobijedila SAD 4:1, dok je Argentina slavila protiv Rusije 3:2.

Treći bod Španiji je očekivano obezbjedio Rafael Nadal koji je u tri seta pobjedio Andya Roddicka. Roddick je protiv Davida Ferrera poražen u pet setova i čini se da su Amerikanci upravo tu propustili svoju priliku. U nedelju Roddick nije imao šanse protiv Nadala. Meč je trajao 2 sata i 13 minuta, a na kraju je Nadal slavio 6-4, 6-0, 6-4.

U prvom setu Roddick je izgubio servis nakon sedam gemova, u drugom nije osvojio niti jedna servis gem. Nakon što je Nadal napravio break u trećem gemu trećeg seta sve je bilo riješeno. U meču za prestiž Feliciano Lopez je u dva tie breaka pobjedio Sama Querreya 7-6 (3), 7-6 (4). Ovo je bio deveti međusobni duel Španije i SAD, Amerikanci su ostali na pet pobjeda, za Španiju je ovo četvrta, prva nakon 2004. godine. Davis Cup reprezentacija Španije je ovo prestižno takmičenje osvajala dva puta, 2000 i 2004. godine.

Protivnik Španije u finalu je Argentina koja je savladala Rusiju 3:2. Rusi su u subotu dobili parove, a u nedelju su prvi meč igrali David Nalbandian i Nikolay Davydenko. Nalbandian je na svježinu dobio prvi set, jedan break je bio dovoljan.

U drugom setu su obojica tenisera imala problema sa svojim servisom. Prvi je break napravio Nalbandian, pa je Davydenko poveo 3-1, a break u šestom gemu je za Rusa bio odlučujući. Davydenko je poveo 4-2 u trećm setu, ali se Nalbadnian vratio u desetom gemu. U tie breaku je Davydenko uzeo četiri poena za redom, poveo je 2-1 u setovima i igra Nalbandiana se raspala. Odluka je pala u petom meču.

Igor Andreev nije izdržao pritisak, od prvog gema meč je otišao u jednosmjernu ulicu. Del Potro je odličnu formu naplatio velikom pobjedom uz sedam izgubljenih gemova. Na ovaj način Argentina je  izborila svoje treće finale, revanširajući se Rusima zaporaz u finalu 2006. godine. Pored tog finala Argentina je 1981. godine u finalu izgubila od SAD-a.