Verdascu triler u trećem setu

ATP turnir u Umagu

Španac Fernando Verdasco osvojio je ovogodišnji teniski turnir u Umagu koji se pod nazivom „Croatia open“ održavao u poznatom hrvatskom ljetovalištu. Španac kojeg je Mario Ančić zaustavio u osmini finala Wimbledona u tri seta slavio je nad Rusom Igorom Andreevom 2:1 (3:6, 6:4, 7:6 (4).

Andreev je bio mnogo bolji u prvom setu koji je riješio u svoju korist sa 6:3. Španac je u drugom setu ostvario break koji je čuvao do kraja pa je rezultat glasio 6:4.
Prava drama viđena je u trećem setu. Verdasco je odmah oduzeo servis protivniku i na 5:4 imao je servis za meč i 30:15. No, nije izdržao. Andreev se vratio, preokrenuo susret i o pobjedniku Umaga odlučivao je tie-break. Ipak, Vedrasco je imao više mirnoće i koncentracije i sa 7:4 stigao je do vrijednog trofeja.