Wawrinka poražen, Zverev slavi polufinale

ATP Basel

Njemački teniser Mischa Zverev plasirao se u polufinale ATP turnira u Baselu nakon današnje pobjede protiv Švicarca Stana Wawrinke sa 2:1 u setovima.

Zverev je bio autsajder u ovom meču, ali je ipak uspio da porazi mnogo poznatijeg rivala. Nijemac je u prvom setu napravio dva brejka i set riješio u svoju korist sa 6:2.

U drugom setu viđena su tri brejka, a Wawrinka je napravio jedan više pa je salvio sa 7:5 i izjednačio na 1:1.

Ipak, u odlučujućem periodu igre Zverev je bio mnogo bolji pa je napravio tri brejka i slavio sa 6:1 za prolaz u polufinale.

Tamo ga čeka bolji iz meča Čilić-Granollers-Pujol.