Zverev je novi igrač koji je šokirao Rogera

Novi poraz Federera

Njemački teniser Alexander Zverev porazio je danas Rogera Federera i plasirao se u finale ATP turnira u Halleu.

Prvi set prošao je bez prilika za brejk na obje strane, pa se otišlo u taj brejk. Tamo se bolje snašao njemački teniser koji je Federera dobio 7:4.

Drugi set Roger igra nešto bolje te uspjeva da napravi brejk u dvanaestom gejmu i set dobije rezultatom 7:5 pa se ušlo u odlučujući treći dio igre.

Tamo se bolje snašao domaći teniser Zverev koji je napravio brejk u šestom gejmu i poveo sa 4:2. Do kraja seta uspio je zadržati svoj servis i slaviti sa 6:3 za plasman u veliko finale ovog turnira.

Tamo će igrati protiv boljeg iz meča Thiem-Mayer.