Boe osvojio zlato
Tarjei Boe

Na SP u biatlonu

M. Maksimović

Norvežanin Tarjei Boe osvojio je naslov svjetskog prvaka u biatlonu u utrci na 20 kilometara na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u Hanti-Mansijsku u Rusiji.

Boe je predhodno na  10 i 12,5 kilometara bio treći, a njegov do sada najbolji rezultat bilo je zlato iz Vancouvera koje je osigurao u štafeti 4x75.kilometara zajedno sa Halvardom Hanevoldom, Emilom Hegleom Svendsenom i Ole Einar Bjørndalenom.Ovaj put je Boe slavio s vremenom od 48:29,9 minuta pogodivši 19 od 20 meta zbog čega je dobio jednu kaznenu minutu. Srebrnu medalju osvojio je Rus Maksim Maksimov s 40 sekundi slabijim vremenom, iako je imao svih 20 pogodaka. Brončana medalja pripala je Austrijancu Christophu Sumannu s 45,5 sekundi zaostatka uz jedan promašaj.