Capitalsi u zanimljivoj utakmici savladali Penguinse

Washington savladao Pittsburgh u trećoj utakmici serije

Washington Capitalsi su nakon produžetaka uspjeli savladati Pittsburgh Penguinse u drugoj rundi NHL play-offa.

Nakon gostujuće pobjede rezultatom 3:2, Capitalsi su prepolovili vodstvo Penguinsa u seriji, u kojoj je sada 2:1 u korist današnjih domaćina.

Capitalsi su uspjeli doći do vodstva u 14. minuti prve trećine golom Backstroma, da bi potom uslijedio period tvrde igre pa u drugom periodu nije bilo pogodaka.

Na polovini teće trećine pogađa Kuznetsov te Capitalsi udvostručuju prednost.

Ipak u zadnje dvije minute regularnog dijela, Pittsburgh koristi konfuziju u igri Washingtona. Malkin i Schultz golovima u 19. minuti zadnje trećine poravnavaju rezultat, tako da se otišlo u produžetke.

Ipak, već u 4. minuti produžetka Shattenkirk pogađa i donosi veliku pobjedu Capitalsima.