Colorado ide dalje
Ryan Smith čovjek odluke

M. Maksimović

Nakon Pittsburgh Penguinsa u polufinale play off su ušli i hokejaši Colorado Avalanchea. U šestoj utakmici Colorado je na svom ledu savladao Minesotu 2:1, za ukupni trijumf u seriji 4-2.

Gol odluke  u Pepsi Centeru je postigao Ryan Smyth u 43. minuti, koji koristi dodavanje Davida Jonesa Golman
Colorada Jose Theodore je imao 34 odbrane, a golman Minesote Niklas Backstrom 28.

Nakon odlične partije u četvrtak, noćas su Bruinsi protiv Montreala upisali i drugu pobjedu, iako su Canadiansi vodili tri puta Christopher Higgins postigao gol 4:04 prije  kraja utakmice za izjednačenje, ali Marco Sturm svojim golom 3:37 prije kraja donosi pobjedu Bruinsima. Phil Kessel je odigrao sjajnu utakmicu, zabio je dva gola,  dok je Marco Sturm postigao jedan gol uz jednu asistenciju.  Odlučujuća sedma utakmica se igra u ponedeljak, a ostaje pitanje da li će Bruinsi po prvi put u svojoj istoriji nadoknaditi zaostatak od 1-3, zadnja ekipa koja je to uradila su upravo bili Montreal Canadiansi koji su 2004. godine pobjedili Boston

Nakon tri poraza zaredom, Washington Capitalsi su pobjedom 3:2, produžili nadu da mogu preokrenuti vodstvo Philadelphia Flyersa. Utakmica u Verizon Centru je riješena pet i pol minuta prije kraja, kada Alexander Semin postiže gol za velikih 3:1 Capitalsa. Sve što su Flyersi napravili do kraja, bio je gol Deriana Hatchera za konačnih 3:2