Dario Cologna uzeo i drugo zlato

Švicarac sada najbolji na 15 kilometara

Švicarac Dario Cologna je ponovo najbolji. Nakon utrke na 30 kilometara, Cologna je osvojio zlato i na duplo manjoj dionici.

On je stazu Laura u blizini Krasnaje Poljane svladao za 38:29.7 minuta, dok su do srebra i bronce stigli Šveđani Johan Olsson i Daniel Richardsson sa 28.5 i 38.8 sekundi zaostatka. Cologni je ovo treće olimpijsko zlato, prije četiri godine je bio najbolji u utrci na 15km slobodnim stilom. Pored tri zlata sa olimpijade, Cologna ima i po jedno zlato odnosno srebro sa svjetskog prvenstva u Val di Fiemmeu prošle godine.

Favorit uoči početka utrke, Norvežanins Martin Johnsrud Sundby zauzeo je tek 13. mjesto sa 1:37.7 minuta iza Cologne.