Dombracheva pobjedom preuzela vodstvo u Svjetskom kupu

Bjeloruskinja slavila u sprintu

Drugo takmičenje osmog vikenda Svjetskog kupa u disciplini sprint na 7,5 kilometara pripalo je bjeloruskoj biatlonki Daryji Domrachevoj. Bjeloruskijanje je stazu u Oslu odvezal u vremenu 20:35.70, a gađala je bez  greške.

Na drugom mjestu završila je njemačka takmičarka Lazra Dahlmeier sa 14.30 sekundi zaostatka, dok je treće mjesto pripalo Francuskinji Marie Dorin Habert. Najveće razočarenje današnjeg takmičenja bila je Kaisa Mäkäräinen. Finkinja je završila tek na 24. poziciji.

Loš nastup koštao ju je i gubitka prvog mjesta u generalnom plasmanu Svjetskog kupa. VOdstvo je preuzela današnja pobjednica Domracheva sada vodi sa  837 bodova, dok 10 manje ima finska biatlonka.