Drugo olimpijsko zlato za Kowalczyk, Tanja Karišik 72.

Cross-Country za žene na 10 km

Poljakinja Justyna Kowalczyk osvojila je svoju drugu zlatnu medalju u svojoj karijeri na Zimskim olimpijskim igrama, a prvu u u Sočiju i to u disciplini Cross-Country na 10 km. Prvo zlato Kowalczyk je osvojila u Vankuveru u disciplini 30 kilometara klasičnim stilom.

Drugu poziciju danas je zauzela švedska takmičarka Charlotte Kalla, dok se vodeća u okviru Svjetskog kupa Norvežanka Therese Johaug plasirala na treće mjesto.

Predstavnica BiH Tanja Karišik koja je startala kao 63. takmičarka utrku je završila na 72. poziciji, sa trinaest minuta zaostatka za pobjednicom ove utrke.