Flyersi ispustili pobjedu

NHL doigravanje

Philadelphia Flyers imala je dobijenu utakmicu u Montrealu protiv Washingtina, jer je vodila sa 2:0 i 3:2, ali su se domaćini vraćali i na kraju ostvarili trijumf. U prvoj minuti produžetka Tom Kostopoulos postigao je zlata vrijeda gol.

Slijedeća utakmica na rasporedu je u subotu, takođe u Montrealu. Rivalstvo Detroita i Colorada jedno je od najvećih u NHL-u. Upravo je to i jedan od razloga zašto je duel Red Wingsa i Avs'a ocijenjen kao jedan od najzanimljivijih. Gosti su poveli preko Stasnyja, ali je u narednih 10-ak minuta sastav Red Wingsa postiga čak četiri pogotka. Iako su domaćini uspjeli smanjiti pogocima Lilesa i Hejduka do preokreta nije došlo. Drugi susret na rasporedu je u subotu.