Geisenberger u sigurnom vodstvu

Brončana iz Vancouvera oborila rekord staze

Brončana sa prošlih igara u Vancouveru, Natalie Geisenberger, trenutačno je vodeća nakon dvije vožnje. Bavarska policajka je svjetska prvakinja, a ove sezone je u Svjetskom kupu pobijedila u sedam od osam utrka.

Svoju odličnu formu potvrdila je i u Sočiju, pogotovo u drugoj vožnji kada oborila i rekord staze Sanki s 49.891 sekundi. Njeno ukupno vrijeme nakon dvije utrke izosi 1:39.814 Tatjana Hüfner, njena zemljakinja, zlatna iz Vancouvera za sada je druga sa ukupnim vremenom 1:40.580

U svijetu sankanja, Hüfner dominira poprilično dugo, od 2007. godine kada je osvojila prvo zlato na Svjetskom prvenstvu. Od tada je osvojila još pet naslova uz jedno srebro. Treće mjesto sa 1:40.632 pripada Amerikanki Erin Hamlin.