Hirscher slavio u Areu nakon dvije fantastične vožnje

Pobjeda aktuelnog šampiona

Aktuelni osvajač Velikog kristalnog globusa, austrijski skijaš Marcel Hirscher, trijumfovao je u veleslalom nakon dvije fantastične vožnje.

U svojoj 25. pobjedi u okviru Svjetskog kupa 25. godišnji Austrijanac iza sebe je na drugom mjesto ostavio velikog rivala Teda Ligetyja, koji je za trostrukim pobjednikom Svjetskog kupa zaostajao 1,22 sekunde. Na trećem mjestu završio je njemački skijaš sa Stefan Luitz zaostajući 1,50 sekundi za vodećim.

Upravo treće mjesto koje je osvojio Nijemac bilo je najveće iznenađenje utrke u Areu.

Ono što je sve iznenadilo svakako je ispadanje u prvoj vožnji trenutno vodećeg u generalnom poretku Svjetskog kupa, Norvežanina Kjetila Jansruda. Upravo je današnjem pobjedniku ispadanje norveškog skijaša pogodovalo najviše obzirom da je zaostatak za njim u generalnom poretku smanjio na 72 poena.