Ko može zaustaviti Malkina?

NHL doigravanje

Evgeni Malkin ne kliže, on jednostavno leti. Ruski hokejaš pokazao je i protiv Philadelphie da je broj jedan u NHL ligi. A kada on igra i asistita Pittsburgh se teško može savladati.

Pokušali su Flyersi sve, no nisu imali snage i prvi susret finala Istoka otišao je na stranu mladića iz grada čelika (4:2).

Philadelphia je u Pittsburgh došla iznenaditi. Uostalom, to i jeste karakteristika Flyersa kojima je svejedno igrali na svom ili gostujućem ledu. Iako su domaćini vrlo brzo poveli preko Petra Sykore, gosti su se vratili. Izjednačio je Mike Richards, da bi isti igrač iskoristio malu zbunjenost domaćih bekova i pak poslao u mrežu za velikih 1:2. Slavlje Flyersa trajalo je do 14. minuta, a tada je uslijedila fantastična akcija pingvina koju je nakon assitencije Hossa u izjednačenje pretvorio Sindey Crosby. Kada se očekivao prvi predah, šest sekundi prije kraja kontru je povukao Malkin, kao vjetar se provukao iza zadnje linije Philadelphie i pogodiom za 3:2. Bila je to četvrtina za pamćenje, dostojna finala Istoka.

No, nastavak nije protekao u mnoštvu pogodaka. Bilo je uzbuđenja, sjevalo je pred oba gola, no samo je još jedan pak pogodio mrežu. Strijelac je ponovo bio Malkin koji je tako svom timu donio veliko slavlje, a gostima ubio svaku nadu da će doći do prednosti u seriji.