Kofler najbolji u Engelbergu
Andreas Kofler

Austrijanac uvjerljivo vodi u Svjetskom kupu

M. Maksimović

Austrijanac Andreas Kofler pobjednik je današnjeg takmičenja Svjetskog kupa u u Engelbergu u Švicarskoj. Kofler je slavio sa skokovima od 135 i 138 metara, odnosno s 264,7 bodova.

Drugo mjesto osvojio je Poljak Kamil Stoch s 260,8 bodova (129/137 m), a treće subotnji
pobjednik Norvežanin Anders Bardal s 260,5 bodova (131,5/135 m).

Za Koflera je ovo deveta pobjeda u Svjetskom kupu, treća ove sezone, druga u Engelbergu gdje je prvi put slavio 19.decembra 2010.godine. U karijeri za sada ima dva ekipna zlata sa Olimpijade, tri sa Svjetskog prvenstva, te jedno sa Svjetskog prvenstva u letovima iz Oberstdorfa 2008.godine.

Uoči Novogodišnje turneje Kofler vodi u Svjetskom kupu s 508 bodova, odnosno 118 bodova više drugoplasiranog Bardala (390). Treće mjesto drži Austrijanac Gregor Schlierenzauer s 376 bodova.