Kraljevi očerupali Patke i poveli sa 1:0 u seriji

NHL Play off

Prvi meč u seriji igran noća između Anaheim Ducksa i Los Angeles Kingsa pripao je gostujućem timu rezultatom 3:2.

Gosti su poveli nakon devet minuta u prvoj trećini, a strijelac za vodstvo bio je Martinez. Dva minuta kasnije stvari je na početak vratio Beleskey.

U osmom minutu treće trećine domaći tim poveo je sa 2:1, a strijelac je bio Selanne. Sedam sekundi prije istekao regularnog dijela utakmice za izjednačenje rezultata na 2:2 pobrinuo se Gaborik. Isti igrač u produžetku donosi trijumf Kraljevima.

NHL Play off:

Anaheim Ducks – Los Angeles Kings 2:3 (Beleskey, Selanne/Martinez, ,Gaborik, Gaborik)