Martin Fourcade konačno slavio pobjedu

Francuz bez promašaja u Oslu

Francuski biatlonac Martin Fourcade stigao je do do pobjede u utrci na 20 kilometara u okviru takmičenja osmog vikenda Svjetskog kupa u biatlonu koji se održava u Oslu.

Vodeći u generalnom poretku Svjetskog kupa slavio je s vremenom od 51:26.80 ispred drugoplasiranog Rusa Evgeniya Garanicheva, koji je za pobjednikom kasnio nešto više od 14 sekundi.

Treće mjesto pripalo je ukrajinskom takmičaru Serhiyu Semenovu, dok je Jakov Fak, dvostruki pobjednik iz Nove Mesta, završio kao četvrti. Interesantno je da su sva trojica prvoplasiaranih takmičara gađala bez greške.

Nakon ovoga takmičenja Fourcade u generalnom poretku Svjetskog kupa ima 52 boda prednosti u odnosu na Nijemca Simona Schemppa, koji je danas završio tek na 27. mjestu.