Pittsburgh trijumfom podebljao prednost u ukupnom skoru

Rangersi nemoćni

Četvrti meč New York Rangersa i Pittsburgh Peguinsa u NHL play offu pripao je timu Pittsburgha rezultatom 4:2.

Tako je Pittsburgh u ukupnom skoru poveo sa 3:1. Malkin je goste već nakon dva minuta igre doveo u vodstvo. U petom minutu drugog perioda izjednačio je Hagelin, da bi Sutter u finišu duge trećine pogodio za 2:1 za Pittsburgh.

Jokinen se pobrinuo za 1:3 u sedmom minutu treće trećine, dok je tračak nad domaćinu vratio Zuccarello sedam minuta prije kraja.

Dilemu oko pobjednika ako je ikako i postojala otklonio je Kunitz samo minut kasnije.

NHL, play-off:
New York Rangers – Pittsburgh Peguins 2:4 (Hagelin, Zuccarello/Malkin, Sutter, Jokinen, Kunitz)