Pittsburgh vodi 3:0
Pierre-Marc Bouchard strijelac pobjedonosnog gola

M. Maksimović

Hokejaši Pittsburgha su stigli na korak do plasmana u polufinalu play offa Istočne konferencije.Treću pobjedu Penguinsi su upisali na ledu dvorane Scotiabank Place u Ottawi...

Nakon dvije trećine rezultat je bio 1:1, nakon čega slijedi period sjajne igre gostiju. Sidney Crosby, Jordan Staal i Marian Hossa su bili strijelci za poraz Ottawe 1:4. Sidney Crosby je uz jedan gol, imao i jednu asistenciju, a golman Penguinsa Marc-Andre Fleury je imao 33 odbrane. Na golu Ottawe Martin Gerber je upisao 34 odbrane. Ottawi, nije pomogao ni povratak najboljeg igrača i kapitana, Daniela Alfredssona, koji se sinoć vratio u nakon dvije sedmice pauze zbog zbog povrede. Napomena za navijače, Ottawe, samo su dvije ekipe u play off nadoknadile 0:3, Toronto 1942. godine i NY Islandersi 1975. godine.

Nashville Predatorsi su odigrali utakmicu iznad svojih očekivanja, pobjedili su Detroit 5:3. Red Wingsi su vodili 3:2, nakon čega je uslijedio preokret, Predatorsa. Ryan Suter je zabio za izjednačenje u 57 minuti, a samo devet sekundi nakon njega Jason Arnott pogađa za 4:3. Konačan rezultat postavlja Martin Erat koji pogađa praznu mrežu Detroita 21 sekundu prije kraja. Dan Ellis je imao 23 odbrane, Dominik Hašek 24.

Colorado i Minesota su odigrali još jednu utakmicu koja je riješena u produžetku. Joe Sakic, je postigao gol pet minuta prije kraja za 2:2 i produžetke. Nakon 12 minuta igre u produžetku Pierre-Marc Bouchard je zabio gol za pobjedu Minesote. Niklas Backstrom je na golu Minesote imao velike 44 odbrane, Jose Theodore na golu Colorada 36.