Prva dvostruka pobjeda u karijeri za Jakova Faka

Slovenac ponovo najbrži

Nakon što je u subotu slavio u utrci sprinta, slovenski biatlonac Jakov Fak je pobjedom u utrci potjere na 12,5 km u Nove Mestu u Češkoj u okviru Svjetskog kupa kompletirao svoju prvu dvostruku pobjedu.

Slovenski takmičar je odlično trčao, ali i pucao, sve do posljednje serije i posljednjeg metka, kojim je promašio metu. Martin Fourcade ga je pratio u stopu, a nakon kaznenog kruga u posljednjoj seriji kojeg je odradio Fak, pomenuti dvojac je gotovo istovremeno izašao na stazu, s tim da je Slovenac bio ispred Francuza.

Dvojcu koji nije pretjerano brzo "vukao" ubrzo se pridružio i Nijemac Simon Schempp, koji je na kraju uz blagi kontakt skijama dobio Francuza u borbi za drugo mjesto. Fourcade je u konačnici završio kao treći sa 13.30 sekundi zaostatka za prvoplasiranim Slovencem koji je stazu odvezao u vremenu 37:24.90.

Interesantno je da je čak pet od deset prvoplasiranih takmičara utrku završilo bez promašaja na gađanju, a među prvih deset mjesto su našla čak četiri njemačka biatlonca.