Roman Koudelka slavio drugog dana u Sapporu

Svjetski kup u skijaškim skokovima

Češki skijaš-skakač Roman Koudelka slavio je drugog takmičarskog dana Svjetskog kupa u skijaškim skokovima u japanskom Sapporu.

Nakon što je u subotu zauzeo treću poziciju češki takmičar je danas trijumfovao skokovima od 133 i 132 metra, te skupio 278 bodova. Slavio je ispred Poljaka Kamila Stocha i Slovenca Petera Prevca, koji je jučer zauzeo prvu poziciju.

Austrijanac Stefan Kraft završio je na četvrtom mjestu, ali i dalje vodi u generalnom poretku sa 1007 bodova ispred Prevca (924) i zemljaka Michaela Hayböcka (873).

Poljak Kamil Stoch imao je najbolji skok dana i to u prvoj seriji kada je doskočio na 140. metar. Stoch je odlično tempirao formu nakon povratka takmičenju poslije operacije, a očekivati je da bude pravi na Svjetskom prvenstvu, gdje će biti sasvim sigurno jedan od favorita za medalje.

Ipak, uprkos dobroj formi Stoch se još uvijek nije uspio probiti među najboljih deset u Svjetskom kupu, trenutno se nalazi na 12. mjestu sa 320 osvojenih bodova.

Sljedećeg vikenda na programu su takmičenja u Willingenu.