Sedma pobjeda za Daryju Domrachevu

Potjera u Nove Mestu na 10 km

Bjeloruska biatlonka Darya Domracheva upisala je svoju sedmu pobjedu u ovoj sezoni Svjetskog kupa nakon što je trijumfovala u utrci potjere na 10 kilometara u Nove Mestu u Češkoj.

Domracheva je prvo mjesto osvojila u vremenu 35:22.30 i uz čak četiri promašaja pri gađanju. Skoro sedam sekundi za njom je kasnila njena najveća rivalka Kaisa Mäkäräinen, koja je takođe imala četiri promašaja.

Treće mjesto pripalo je Lauri Dahlmeier, koja je subotu u utrci sprinta osvojila prvo mjesto. Njena zemljakinja Vanessa Hinz završila je na četvrtoj poziciji, uz dva promašaja koliko je imala i domaća takmičarka Gabriela Soukalova koja je kao peta prošla kroz cilj.

Za Bjeloruskinju je ovo bila 26. pobjeda u okviru Svjetskog kupa u njenoj dosadašnjoj karijeri.