HNK Čapljina ispraćen iz Sarajeva sa četiri gola u mreži, FK Olimpik ne da mira FK Velež

Sarajevski tim ponovo samo bod iza Veleža

Olimpik je u 25. kolu Prve lige Federacije na Otoci ugostio Čapljinu i slavio je pobjedu rezultatom 4:1.

Osmanović igra sjajno u ovoj sezoni a danas je postigao i svoj prvi hattrick

Od prvog minuta domaći fudbaleri su krenuli žestoko i već nakon tri minute igre su poveli. Gosti su napravili grešku u odbrani, to je iskoristio Idriz Džafić i pogodio je za 1:0.

Nastavio je domaći tim da napada, a već u osmoj minuti su stekli dva gola prednosti. Pehar je uposlio Adnana Osmanovića koji pogađa praznu mrežu za 2:0.

Čapljina se ipak uspjela vratiti u meč. U 15. minuti im je dosuđen penal, a Salko Jazvin je precizan i pogađa za 2:1.

Do kraja prvog dijela Čapljina je bolji tim. Mustafić i Jović su imali odlične šanse da izjednače rezultat, ali je golman Hadžić spasio domaće i na odmor se otišlo rezultatom 2:1 u korist Olimpika.

Drugo poluvrijeme počinje velikom šansom za goste, ali je nisu iskoristili. Omanović je pokušao, Hadžić je odbranio, a nakon perioda mirne igre Olimpik ipak dolazi do trećeg gola kojim su riješili ovaj meč.

Igrala se 63. minuta meča. Dosuđen je penal za domaći tim, odgovornost preuzima Osmanović i pogađa za 3:1.

Isti igrač je zaključio ovaj meč. Postigao je svoj treći pogodak kojim je krunisao sjajnu partiju za konačnih 4:1 u 79. minuti meča i Olimpik je ponovo bod iza Veleža u borbi za plasman u Premijer ligu BiH.