Lider i Famos slavili, Leotaru i Drini HE po bod

Druga liga RS, Istok

M. Jakovljević

Sedamnaesto kolo Druge lige Republike Srpske grupa Istok danas je donijelo pet susreta.

Fudbaleri Famosa na svom su terenu savladali ekipu Proletera iz Dvorova rezultatom 3:2 (2:2). U dosta uzbudljivom meču gdje je viđeno čak pet pogodaka, tim iz Vojkovića uspio je da stigne do čitavog plijena. Močević i Kuljanin doveli su nakon 26 minuta igre domaćina u vodstvo od 2:0, da bi se isto istopilo u svega 11 minuta kada je za goste pogodio dva puta Sekulić.

Ipak, u 67. minuti susreta Famos preko Tošovića dolazi do pogotka i tako osvaja nova tri boda.

Drugi meč bio je onaj gdje su snage odmjerili lider Napredak i Velež iz Nevesinja. Domaćin je bio siguran sa 2:1.

Guber je na svom terenu bio bolji od Mladosti iz Rogatice rezultatom 5:0, a Drina HE i Jedinstvo iz Brčkog su podijelili bodove (0:0).

Mreže su također mirovale i u Trebinju na susretu Leotara i Ilićke 01 (0:0).