Press konferencija u Plavom salonu
Milošević: Drago mi je zbog pobjede, Bog nas je pogledao; Jusufbegović: Raspali smo se nakon gola
U 33. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine, danas su na stadionu Grbavica svoj duel odigrali Željezničar i Sloga Doboj, a konačan rezultat je glasio
Po završetku utakmice u Plavom salonu stadiona Grbavica održana je press konferencija na kojoj su se medijima obratili treneri oba tima Savo Milošević i Nedim Jusufbegović.
Prvi je obraćanje medijima imao trener Željezničara, Savo Milošević.
"Razmišljali smo o prvom poluvremenu i bili smo još gori", počeo je Milošević i nastavio:
"Bog nas je pogledao u drugom poluvremenu, održala nas je ta disciplina ličilo je na nešto. Konačno smo dobili kući što je bilo jako bitno. Sada možemo malo rasterećenije igrati do kraja. Drago mi zbog pobjede i dobre igre u drugom poluvremenu."
O sastavu?
Oglasi
"Može biti do sastava i o tome smo razmišljali, da li su igrači umorni, ali onda ako su umorni kako mogu drugo poluvrijeme. Nisam za čestu promjenu sastava, ulazimo u zamku i to je onda novo navikavanje."
"Ekipa je imala dosta teških utakmica, uspostavili smo neki balans, preživjeli smo taj neki težak period. Morate donositi fudbalske odluke, ne da se vodite emocijama."
O odbrani?
"Odbrana počinje od Krpića, ne samo zadnjih pet igrača. Cijela ekipa igra i defanzivan aspekt nam je donio dosta toga."
Nakon toga se obratio trener Sloge, Nedim Jusufbegović.
"Zaslužena pobjeda Želje. Nedostajao nam je završni pas, centaršuteva što smo planirali nismo radili. Nakon prvog gola smo se raspali", rekao je Jusufbegović i dodao:
"Željo je dominirao nakon gola, izlazio kroz tranziciju mi to teško branimo protiv brzih krilnih igrača. Nismo bili dobri, kvalitetni. Nismo se ponašali kao ekipa koja se bori za opstanak."
"Ima do kvalitete, teško je vratiti samopouzdanje, teška je situacija, jednostavno to je problem. Radimo, okrećemo način pristupa, ali ne ide iako imamo iskusnih igrača."
"I drugi se pitaju, negdje se nadamo da možemo sa tri pobjede ostati. Reakcija nije na nivou ekipe koja se bori na nešto. Pitanje je stava i forme što mi ne možemo uhvatiti. Probat ćemo nešto uraditi da preokrenemo priču."
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.