Marseille slavio u derbiju i ostao u borbi za Ligu prvaka

Siguran trijumf na Velodromeu

Fudbaleri Marseillea savladali su večeras St. Etienne rezultatom 3:0 u velikom derbiju koji je odigran na Velodromeu.

Domaći tim je do prvog gola stigao u 11. minuti kada je Germain na asistenciju Thauvina pogodio za 1:0.

Igrao se 51. minut kada su gosti ostali sa igračem manje zbog isključenja Pierrea-Gabriela, da bi 20 minuta kasnije Germain svojim drugim golom doveo Marseille do sigurnog vodstva.

U 80. minuti je Ocampos pogodio za 3:0 i tako postavio konačan rezultat utakmice.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Marseille je ovom pobjedom ostao na četvrtom mjestu sa 35 bodova, ali zanimljivo je da ima isti broj bodova koliko drugoplasirani Lyon i trećeplasirani Monaco. St. Etienne igra jednu od najlošijih sezona u posljednjoj deceniji i nalazi se tek na 15. mjestu sa 20 bodova.