Partizan bez problema slavio u gostima protiv Zadra, te mu nanio i šesti poraz u sezoni
Gordić je danas upisao 8 poena u pobjedi Partizana

Zadranima nikako ne ide ove sezone u regionalnom takmičenju

S. Pašalić

Partizan je ostvario ubjedljivu pobjedu protiv Zadra u gostima rezultatom 72:57 u 6. kolu ABA lige.

Gosti su bili veliki favoriti u ovom meču i od početka su krenuli po pobjedu, a nakon prve četvrtine su imali prednost 18:14.

U drugoj četvrtini Partizan je nastavio povećavati svoju prednost, a na odmor je otišao sa vodstvom 45:30.

I u nastavku su igrači beogradskog tima nastavili sa dobrom igrom i u jednom trenutku imali i 19 poena prednosti, a na kraju je ipak završilo 72:57.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Paige sa 14 i Jaramaz sa 13 poena su predvodili Partizan do pobjede, a Allen je sa 16 poena bio najefikasniji kod Zadra. Nemanja Gordić je u ekipi Partizana postigao 8 poena.

Partizan je sada na omjeru 4-2, dok je Zadar i dalje jedini tim bez pobjede ove sezone i na omjeru je 0-6.