Kraj susreta! Pobjeda Slobode.

98'

Ivetić se žali na udarac.

96'

Puno je prostora za kontre Slobode, ali domaćima je glavni cilj potrošiti još ovih nekoliko minuta.

95'

Fudbalerima Čelika se žuri. Pokušavaju ubaciti loptu u kazneni prostor Slobode, odbrana domaćih za sada na visini zadatka.

94'

Tuzlaci će pokušati što više "umrtviti" igru u samom finišu. Još pet minuta je do kraja.

92'

Susret je produžen ukupno devet minuta. Prošle su već dvije.

92'

Husejinović napušta igru, a umjesto njega ulazi Pirić.

91'

Ušli smo u nadoknadu.

88'

Salihović umjesto Alispahića.

86'

Ulazimo u završnicu meča, Sloboda zasluženo vodi, ali Čelik ne odustjae od želje da dođe do boda.

83'

Nikolić mijenja Jamaka, a umjesto Okića u igru će Dilaver.

80'

Sprema se dvostruka izmjena kod Čelika.

78'

Vasiljević ulazi umjesto Pršeša.

77'

Dosta opasnosti pred golom Čelika u ovom napadu, ali na kraju je Dedić zaspao u ofsajdu.

75'

Još 15 minuta igre na Tušnju, dosta uzbuđenja i nesvakidašnjih situacija u nastavku, a zbog povrede glavnog sudije meč će sigurno biti malo više produžen.

70'

Dobra šansa za Zukića, ostaje 1:0.

68'

Alispahić umjesto Jazvina.

66'

Četvrti sudija Mulahasanović Adis će preuzeti dužnost Šehovića.

65'

Bizarno, povrijedio se glavni sudija Admir Šehović, koji će morati da napusti teren.

62'

Baraban u šansi, ali očajno je reagovao, ostaje 1:0.

57'

Vidović je precizan za 1:0.

57'

Visoko podignuta noga Karamatića nakon prodora Beganovića, pa je pomoćni sudija glavnom signalizovao i ovaj je onda pokazao na 11 metara.

57'

Srušen Beganović, penal za Slobodu.

55'

Ignjatović ne može nastaviti utakmicu, morat će izaći iz igre.

54'

Beganović je spasio Slobodu, blokirao je udarac nekog od gostujućih igrača.

51'

Ignjatoviću se ukazuje pomoć, ali čini se da će biti dobro i da će nastaviti meč.

47'

Opasan napad Zeničana, Jazvin zamalo da iznenadi Tuzlake na startu drugog dijela, ali loše puca.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

45'

Poluvrijeme u Tuzli, nema golova.

45'

Igrat će se još minuta sudijskog vremena.

45'

Dobar udarac Okića ka golu Slobode, Vukliš brani.

44'

Dedić pored živog zida, ali i pored gola Slobode.

43'

Slobodan udarac za Čelik u zoni udarca.

40'

Dedić šutira na gol Slobode, siguran domaći golman.

40'

Dobar meč u Tuzli, pravo čudo da nema golova.

37'

Husejinović je izveo skraćeni korner, gađao je direktno prema golu, ali Ružić spašava Zeničane.

36'

Kratko dodavanje do Husejinovića, koji je izblokiran. Novi korner za domaće, ali i ovaj put bez opasnosti po Čelikov gol.

35'

Vidović je u duelu s Livajom izborio drugi korner za Slobodu.

33'

Dobra kontra Čelika, ali Jazvin ne uspijeva da primi loptu poslije dodavanja Dedića.

32'

Dobar udarac Vidovića, Ružić je izbacio u prvi korner.

30'

Pola sata igre iza nas, Sloboda opasnija, konkretnija, ofanzivnija, ali mreže se nisu tresle. Čelik prinuđen da prvenstveno čuva svoj gol.

27'

Vidović dodao Pršešu, kojem je bio otvoren put do gola, odlučio se na udarac i to je bio zaista loše.

25'

Opet je Sloboda u napadu, Vidović iskosa vraća loptu pred gol Ružića, no ona odlazi iza leđa Barabana. Imaju Zeničani sreće da je još 0:0.

24'

Novi pokušaj Vidovića, no ni ovaj put ne uspijeva da postigne pogodak. Sloboda puno opasnija.

23'

Lijepa akcija Slobode, međutim nakon dodavanja Beganovića Vidović ne uspijeva najbolje da zahvati loptu.

23'

Ivetić je izveo slobodni udarac, lopta se odbija do Barabana, koji iskosa s desne strane puca visoko preko gola, ostaje 0:0.

22'

Grahovac na drugoj strani ruši Vidovića, ali on neće biti sankcionisan.

21'

Alispahić ruši Dedića, pa će nogometaš Slobode dobiti žuti karton.

20'

Novi pokušaj domaćih, Husejinović s 20 metara puca preko gola. Vjerotno i najbolja šansa na meču do ovog trenutka.

19'

Na Tušanj su ušli i navijači iz Zenice, pa će u preostalom dijelu i Čelik imati podršku s tribina.

18'

Vidović šutira s 25 metara, Ružić siguran. Kakav-takav pokušaj Slobode.

16'

Sve češće je lopta na polovici Čelika, napadi Slobode ne prestaju, ali još nijednom Ružić nije morao ozbiljnije intervenisati.

14'

Izuzetno dobar centaršut Ivetića s lijeve strane, no nije niko od Slobodinih igrača to ispratio, pa lopta ide do Husejinovića na drugu stranu, koji ubacuje, ali Ružić sigurno hvata loptu.

13'
11'

Čekamo na pravu šansu, a za sada miran početak i 0:0.

9'

Vidović se dobro gradi, pa ga Livaja faulira i imaju Tuzlaci prekid iskosa s lijeve strane.

6'

Dedić šutira, ali bilo je to nerezonski, bez ikakve opasnosti po gol Slobode, mada je jasno da Zeničani imaju želju da nešto više naprave na Tušnju i to se već sada može vidjeti.

4'

Jamak je centrirao iz slobodnog udarca, no nije bilo nikoga od gostujućih igrača na pravom mjestu i lopta odlazi u gol-aut.

3'

Uvodne minute, kako to obično biva u ovakvim utakmicama, protiču u ispitivanju protivničkih snaga.

1'

Počeo je meč u Tuzli.

-3'

Predvođeni sudijom Admirom Šehovićem igrači obje ekipe izlaze na travnjak stadiona u Tuzli.

-15'

U Tuzli lijepo i sunčano vrijeme, možda koji stepen više, ali nema sumnje da su svi preduslovi za dobru utakmicu tu. Sloboda je u dobroj seriji, Čelik je najugodnije iznenađenje u dosadašnjem dijelu prvenstva, tako da će ovo svakako biti zanimljiv meč.

-49'

Sloboda: Vukliš, Adžem, Pršeš, Husejinović, Baraban, Ivetić, Beganović, Vidović, Alispahić, Zukić, Ignjatović.

Čelik: Ružić, Livaja, Dedić, Okić, Karamatić, Grahovac, Mehić, Jamak, Miletić, Jazvin, Juirina.

-50'

Prvi susret 9. kola Premijer lige BiH igra se danas od 16:30 sati, a sastaju se Sloboda i Čelik na Tušnju. Zeničani su oslabljeni neigranjem nekolicine igrača, a više o tome pročitajte OVDJE.