FT
Leotar Željezničar
0 1
90'

Kraj utakmice. Velika pobjeda Željezničara kojom Plavi preuzimaju lidersku poziciju na tabeli.

90'

Subašić mijenja Beganovića.

90'

Udarac Stojkovića preko gola. Inače, četiri minute nadoknade.

90'

Prekršaj za Leotar na ivici kaznenog prostora Željezničara. Mekić dobija žuti karton.

88'

Mekić mijenja Štilića.

85'

Štilić ubacuje prema Beganović, Puletić kupi.

83'

Prošetala je lopta kroz peterac Željezničara, niko nije natrčao na nju.

81'

Galić dobija žuti karton.

80'

Gužva pred golom Željezničara, Bender je otišao u prazno, ali Aćimović ne uspijeva glavom pogoditi prazan gol.

78'

Milić mijenja Cmiljanovića koji ne može nastaviti.

77'

Period utakmice kada se ništa značajno ne dešava pred golom jedne ili druge ekipe, što svakako puno više odgovara gostima.

73'

Milović po licu udara Santosa, ovo mu je drugi ili treći put danas da ovako startuje, tek sada je dobio žuti karton.

73'

Kako utakmica odmiče, travnjak u Trebinju sve gori i gori.

70'

Karton dobija i Cmiljanović, razmahao se sudac u drugom poluvremenu kartonima.

68'

Gužva u kaznenom prostoru Željezničara nakon slobodnog udarca, no Milović je faulirao Drinu i propala je eventualna šansa za domaće.

66'

Hajdarević mijenja Beću kod gostiju.

62'

Spajić mijenja Čavića kod Leotara.

60'

Štilić je bio u šansi, oklijevao i Uzelac je stigao da izblokira i spasi svoj gol.

55'

Razmahao se Jelić, još neko je dobio karton na klupi Željezničara. U pitanju je Ahmetović, pomoćni trener gostiju.

53'

Karton i za Matkovića.

52'

Beganović se ubacio, nije bilo ofsajda, a onda Beganović pada nakon duela s Đajićem i dobija žuti karton za simuliranje. Propustit će naredno kolo kada Željezničar dočekuje Zrinjski.

49'

Stojković faulira Galića i dobija žuti karton.

48'

Griješi Drina, rezervista Stojković šutira, no Bender brani i spašava Željezničar.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

46'

Dvostruka izmjena kod Leotara. Uzelac i Stojković mijenjaju Perišića i Karića.

Borac Sloga
90'

Izvršena je izmjena kod Borca, a onda pet sekundi prije kraja drugog minuta nadoknade sudac svira kraj utakmice.

45'

Kraj prvog poluvremena.

Borac Sloga
90'

Samo dvije minute nadoknade.

45'

Dvije minute nadoknade.

Borac Sloga
88'

Borac drži drugo vodstvo na ovoj utakmici i čini se da će ovdje osvojiti sva tri boda s igračem više.

Borac Sloga
85'

Jurilj je ubacio, a rezervista Mrkaić sjajno pogodio za 2:1.

40'

Štilić krade loptu Perišiću, uprskao je onda Semir lošim dodavanjem situaciju 2 na 2, u nastavku napada Amoah šutira pored gola.

Borac Sloga
84'

GOOOOOOOL! Borac opet vodi!

Borac Sloga
83'

Šut Begića preko gola.

36'

Aćimović šutira s pet metara, lopta u leđa pogađa Drinu, nakon toga odmah na drugoj strani velika šansa za Željezničar no Puletić brani.

Borac Sloga
79'

Jalovi napadi Borca, bez pravih šansi.

32'

Dobra prilika za Leotar. Todorović je uposlio Aćimovića koji iz prve šutira s vrha kaznenog prostora, no Bender brani.

Borac Sloga
75'

Jurilj se dugo namještao i šutirao daleko od gola Sloge.

31'

Žestok prekršaj Cmiljanića nad Štilićem, zaustavio je potencijalnu kontru gostiju, no nema javne opomene.

29'

Samir Bekrić na klupi Željezničara dobija žuti karton zbog prigovora.

28'

Santos krade loptu, svi su mislili da će se sjuriti prema golu Leotara, no sviran mu je prekršaj u napadu. Burni protesti gostiju.

Borac Sloga
69'

Sloga s igračem manje, Dadić dobija drugi žuti karton.

24'

Napad Leotara,, centaršut, no Malić je bio na pravom mjestu i riješio situaciju.

Borac Sloga
66'

Bomba Kulenovića, pored gola.

20'

Lakat u prsa Štilića, nema kartona za Perišića.

19'

Štilić je ubacio iz kornera, Hodžić sjajno skače i glavom pogađa za vodstvo gostiju iz Sarajeva.

18'

GOOOOOOL! Željezničar vodi 0:1.

Borac Sloga
62'

Šut Tatara brani Trako.

Borac Sloga
60'

Pola sata do kraja. Generalni dojam je da je Borac ovdje zaslužio da vodi i s nekoliko golova razlike, no na kraju bolji ne pobjeđuje uvijek. Na semaforu trenutno 1:1.

16'

Ukazuje se pomoć Beganoviću nakon duela s Đajićem.

15'

Sjajan udarac Šitilića lijevom nogom, Puletić je bio savladan, no lopta pogađa stativu.

12'

Napad Željezničara, no Galiću lopta bježi u gol aut.

Borac Sloga
57'

Šut Ninkovića iz slobodnog udarca blokira živi zid i olakšava posao Traki koji hvata loptu.

Borac Sloga
56'

Prekršaj za Borac na ivici kaznenog prostora, bit će prilika da zaprijete.

9'

Beganović je postigao gol koji je poništen zbog ofsajda.

Borac Sloga
53'

Odlična šansa za Đorića koji je izašao sam na golmana Borca, brani Pavlović!

7'

Beća blokira šut Perišića.

5'

Prva dobra prilika. Štilić je ubacio iz kornera, Santos šutira i pogađa vanjski dio mreže.

Borac Sloga
48'

GOOOOOL! Kulenović bježi Vojnoviću i donosi izjednačenje gostima!

Borac Sloga
47'

Dobar napad Sloge na startu, no Pavlović lako brani.

Borac Sloga
46'

Borac Sloga
46'

Đorić mijenja kartoniranog Baštića.

1'

Počela je utakmica.

-2'

Igrači izlaze na teren.

-5'

Željezničar je treći s 19 bodova koliko ima i prvoplasirani Tuzla City te je jedno od najpozitivnijih iznenađenja ove sezone, dok je Leotar zakucan za dno tabele s osam bodova i ima najgoru odbranu lige s 21 primljenim golom.

-10'

A uskoro nas očekuje i početak utakmice Leotara i Željezničara. Podsjetimo, u prvom kolu je susret ove dvije ekipe na Grbavici završen bez pobjednika, 1:1.

Borac Sloga
45'

Kraj prvog poluvremena, Borac vodi 1:0. S obzirom na to koliko je domaći tim sjajnih šansi imao, gosti mogu biti zadovoljniji ovim rezultatom.

Borac Sloga
45'

Dadić s distance šutira pored gola.

Borac Sloga
43'

Enver Kulašin je prvi zapisan igrač kod Borca. Srušio je Kulenovića i spriječio kontru Sloge.

Borac Sloga
40'

Ulazimo u finiš prvog poluvremena.

Borac Sloga
36'

Ninkovićev šut brani Trako.

Borac Sloga
34'

Jurilj šutira, blokirano, korner za Borac.

Borac Sloga
33'

Stativa Tatara! Šutirao je lijevom nogom s vrha kaznenog prostora.

Borac Sloga
32'

Odlična solo dionica Lukića i šut, čini se da je lopta dirala i stativu. Trako je također dirao loptu i bit će korner za Borac.

Borac Sloga
30'

U ovim trenucima Sloga je ta koja diktira tempo igre, no bez pravih šansi.

Borac Sloga
27'

Ništa nakon kornera, faul nad golmanom Borca.

Borac Sloga
27'

Izblokiran šut Kulenovića i prvi korner za Slogu danas.

Borac Sloga
26'

Šut Ninkovića pored gola Sloge.

Borac Sloga
24'

Taktički prekršaj Baštića i zaslužen žuti karton. Propustit će utakmicu 13. kola protiv Leotara jer mu je ovo treći žuti karton.

Borac Sloga
19'

Centaršut s lijeve strane ispratio je Jurilj koji je ostao sam na drugoj stativi i lagano poentirao za vodstvo Banjalučana.

Borac Sloga
18'

GOOOOOL! Borac kruniše terensku inicijativu i vodi s 1:0.

Borac Sloga
16'

Nova velika šansa za Borac, Lukić pored gola.

Borac Sloga
14'

Nevjerovatno da ovo nije gol! Jurilj šutira glavom sa sedam-osam metara, Trako brani, lopta se odbija do Jurilja koji opet šutira i Trako opet brani, nakon toga jedan igrač Borca s metar-dva glavom šutira pored gola.

Borac Sloga
11'

Tatar ponovo u šansi, Stapić izbacuje loptu u korner.

-50'

Poznati su i sastavi iz Trebinja.

FK Leotar: Puletić, Milović, Čubrilo, Todorović, Aćimović, Đajić, Perišić, Cmiljanović, Karić, Čavić, Matković.

FK Željezničar: Bender, Malić, Cocalić, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Beganović, Beća, Galić, Amoah.

Borac Sloga
8'

Tatar pokušava iz voleja, blokiran njegov šut.

Borac Sloga
5'

Nova sjajna šansa za Borac! Ninković s četiri metra glavom šutira preko gola Sloge.

Borac Sloga
4'

Prva prava prilika na utakmici. Lukić se našao u petercu Sloge, šutirao, ali Trako brani.

Borac Sloga
3'

Prvi korner za Borac jako loše izveden.

Borac Sloga
1'

Počela je utakmica između Borca i Sloge.

Borac Sloga
-3'

Igrači obje ekipe polako izlaze na teren, uskoro nas očekuje početak utakmice.

Borac Sloga
-6'

Travnjak stadiona Mlakve u Novom Gradu nije u najboljem stanju. Dosta je vode na terenu i sigurno je da ni jedna ni druga ekipa neće moći na njemu pokazati ono najbolje od sebe.

Borac Sloga
-8'

Meč domaći tim čeka na petom mjestu sa 17 bodova, Sloga je sedma s tri boda manje.

Borac Sloga
-10'

Ova dva tima sastala su se i u prvom kolu. Bio je to debi Sloge u Premijer ligi, kao i Nenada Lalatovića koji je tada bio na klupi Borca, a meč je završen rezultatom 2:2.

Borac Sloga
-13'

FK Borac: Pavlović, Ninković, Gajić, Vojnović, Subić, Lukić, Kulašin, Popara, Jurilj, Tatar, Piščević.
FK Sloga: Trako, Dadić, Zajić, Popara, Krstovski, Čolič, Stašpić, Ristić, Baštić, Milanović, Kulenović.

Borac Sloga
-14'

Od 14 sati pratit ćemo utakmicu Borca i Sloge, dok sat kasnije svoj duel počinju Leotar i Željezničar.

-15'

Poštovani čitaoci, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.