Posušaci gaze ka prvoj pobjedi u ovoj sezoni.

Kraj utakmice u Banovićima i pobjeda Slobode.

Posušje ne prestaje napadati, ali i dalje je 1:1.

90'

Šest minuta sudijske nadoknade.

60'

Posušje u nastavku dominira terenom, gosti nisu imali nijedan pokušaj napsram četiri domaćina.

85'

Nova bravura Erića na golu Slobode, uz Mehmedovića će na kraju biti najzaslužniji ako Sloboda uzme sva tri boda.

83'

Osmanković mijenja Komezeca, jasno je sada šta Jahić želi - sačuvati stečeno vodstvo.

79'

Zakarić sprječava kontru Slobode i zasluženo dobija žuti karton.

50'

Bez promjene rezultata nakon pet minuta igre u drugom dijelu.

75'

Hadžibeganović mijenja Delića kod Slobode.

46'

Počeo je drugi dio.

72'

Sjajna šansa za Borac i još bolja intervencija Erića nakon pokušaja jednog fudbalera Borca s dva-tri metra!

70'

Po ovome što gledamo, bliže Sloboda trećem nego Borac prvom golu.

69'

Devedžić je ostao ležati u kaznenom prostoru Borca, no dosuđen prekršaj u napadu nakon ubačaja Delića iz slobodnjaka.

66'

Kiša u Banovićima pojačava, to odgovara Slobodi sigurno.

63'

Ćivić mijenja Maksimovića kod ekipe koja vodi.

62'

Dvostruka izmjena kod Borca. Van igre ide Spremo, unutra Cvijanović, a umjesto Gajića Subić.

61'

Bespotrebno Jasmin Osmić ulazi u jedan verbalni duel i zaradio žuti karton.

61'

Užasan šut Tatara. Sjajno se oslobodio svog čuvara, a onda s desetak metara napucao loptu nebu pod oblake.

45'

Poluvrijeme u Hercegovini.

59'

Žuti karton za Komazeca zbog prigovora.

58'

Mehmedović postiže i drugi pogodak za Slobodu. Jasmin Osmić je dodao do Mehmedovića koji sjajno pogađa mrežu Borca.

57'

GOOOOOOOL! 2:0 je.

57'

Lukić je ušao umjesto Kulašina koji očito ne može nastaviti.

57'

Žuti karton za Piščevića nakon jednog žestokog prekršaja. Jasmin Osmić je nastradao, za nadati se da nije ozbiljnije povrijeđen.

56'

Kulašin se žali na bol u predjelu stomaka nakon duela s Kapetanovićem.

52'

Pada Vošnjak u blizini kaznenog prostora Borca, nema faula.

50'

Bez uzbuđenja na startu nastavka.

40'

Luka Kulenović je bio strijelac za goste iz Doboja.

39'

GOOOOL! Više ne čuva, Sloga je izjednačila.

37'

Domaći tim čuva prednost stečenu u devetoj minuti.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme.

30'

Prvi korner izvela je i Sloga, uputili su i prvi šut u okvir gola, no ostalo je 1:0.

25'

Napadaju Pošusaci, korner za kornerom sada, ali rezultat se ne mijenja.

21'

Evo drugog pokušaja igrača Sloge, po drugi put van okvira gola.

20'

Domaći su izveli prvi korner na utakmici, bez opasnosti po gol gostiju.

45'

Kraj prvih 45 minuta.

45'

Dvije minute nadoknade.

45'

Šut Piščevića s distance od neka dva km/h nikog nije zabrinuo, Erić lagano hvata.

17'

Posušje konstantno napada, očigledno je da žele što prije osigurati svoju prvu pobjedu ove sezone.

43'

Mehmedović je strijelac. Sjajno se namjestio i lijevom nogom pogodio dalji ugao gola golmana Pavlovića.

42'

GOOOOOOL! Vodi Sloboda.

40'

U Banovićima Borac napada, ali ništa konkretno.

13'

Nastavlja Posušje s napadima i nakon postignutog pogotka.

10'

Kenan Horić je pogodio za vodstvo domaće ekipe, potpuno zasluženo.

9'

GOOOOOOL! Vodi Posušje.

35'

Šut Delića iz slobodnjaka pored gola Pavlovića.

32'

Edin Ribić, pomoćni trener Slobode, zaradio je žuti karton.

5'

Agilnije Posušje na startu susreta, od početka su dali do znanja gostima da žele da tri boda ostanu u Hercegovini.

30'

Pao je jedan igrač Slobode u kaznenom prostoru Borca, protestuju navijači, igrači i klupa, ali Luka Bilbija hladan kao špricer. Nema penala.

29'

Novi pokušaj Tatara, ovaj put visoko preko gola.

1'

Počeo je i meč na Mokrom docu!

27'

Nova prečka Borca i ponovo Benjamin Tatar! Zategao je s dvadesetak metara.

26'

Kiša u Banovićima inače, kao i u većem dijelu Bosne i Hercegovine.

23'

Dobar napad Borca sada, ali izostao je šut.

-7'

Admir Šehović iz Sarajeva glavni sudac, pomoćnici njegovi sugrađani Amir Kadić i Moamer Čaušević, a Mirza Kazlagić iz Cazina četvrti sudac.

-10'

Uskoro počinje i duel Posušja i Sloge na Mokrom docu.

19'

Sadržajna utakmica za sada, po okvir gola pogođen na obje strane.

15'

Bomba s preko 35 metara! Stativa je spasila Borac nakon pokušaja jednog igrača Slobode!

13'

Agilniji Borac u ovim momentima.

11'

Ništa od slobodnjaka za Borac, smušeno su to nekako odradili igrači Borca.

11'

Zakarić je na terenu umjesto povrijeđenog Melega.

10'

Faul nad Kulašinom na ivici kaznenog prostora Slobode. Kaptenović se izvukao bez kartona.

9'

Dobra akcija Slobode, ali nema nikog na povratnoj lopti Kapetanovića.

7'

Ukazuje se pomoć Melegu, čini se da neće moći nastaviti susret.

4'

Kakva prilika za Borac! Tatar je zatresao prečku, a nakon toga Mrkaić šutira, brani Erić! Mnogo sreće za Slobodu.

3'

Evidentan faul nad jednim igračem Slobode, nije se oglasio Bilbija.

1'

Počela je utakmica u Banovićima.

-3'

Glavni sudac ovog meča je Luka Bilbija iz Prijedora, a pomagat će mu Damir Lazić iz Brčkog, te Sreten Udovičić, njegov sugrađanin. Brčak Darko Geddžić je četvrti sudija.

-7'

Susret Slobode i Borca igra se u Banovićima, s obzirom na to da se Tušanj radi.

-10'

Jedna utakmica petog kola odigrana je juče, a Leotar je u Trebinju s 1:0 savladao Velež.

-13'

HŠK Posušje: Kukić, Brković, Luka Begić, Bešlić, Krišto, Dominik Begić, Hanuljka, Roca, Horić, Dadić, Boban.

FK Sloga: HŠK Posušje: Đulčić, Dadić, Popara, Đorić, Milaković, Janković, Čolić, Stapić, Baštić, Milanović, Kulenović.

-14'

FK Sloboda: Erić, Jusić, Devedžić, Maksimović, Mehmedović, Komazec, Jasmin Osmić, Kapetanović, Vošnjak, Melvin Osmić, Delić.

FK Borac: Pavlović, Mrkaić, Gajić, Vojnović, Andrić, Spremo, Meleg, Kulašin, Popara, Tatar, Piščević.

-15'

Poštovani čitaoci, dobrodošli na tekstualni prijenos dvije utakmice 2. kola Premijer lige BiH, a sastaju se Sloboda - Borac i Posušje - Sloga.