Tuzla City savladao Čapljinu

Trijumf Cityja u prvom pripremnom meču

Tuzla City je savladala Čapljinu sa 2:1 u pripremnom meču.

Meč je otvoren šansom Brkića za Tuzla City, Butigan je uspio odbraniti.

Potom je uslijedio period mirne i nepovezane igre sve do 26. minute kada Džafić prijeti golu Čapljine, ali golman ovog tima je ponovo siguran.

Brkić je do kraja prvog dijela prijetio golu Čapljine, koja je također imala sjajne tri šanse u finišu prvog dijela, ali Fejzić je bio fenomenalan i na odmor se otišlo bez golova.

I u nastavku je ekipa Husrefa Musemića bolji rival. Ubiparip je u 59. minuti šutirao, brani golman,, a pet minuta kasnije Crnkić pogađa okvir gola.

Nakon još nekoliko šansi u 75. minuti konačno Tuzla dolazi do vodstva. Zabio je Ubiparip za 1:0.

Ipak, jako dobra ekipa Čapljine u 83. minuti dolazi do izjednačenja. Salčinović je pogodio za 1:1.

Tuzla na kraju ipak dolazi do pobjede autogolom jednog igrača Čapljine u samom finišu meča.