Prva liga FBiH

H. Zilić

Odigrana su posljednja dva duela sedmog kola Prve lige FBiH.

Mladost je dočekala Goražde i slavila ubjedljivim rezultatom 4:1.

Gosti su poveli već u trećoj minuti, kada je Šubo iskoristio grešku Dedića i pogodio za 0:1.

Nakon toga Dedić je imao dvije dobre prilike za poravnanje, ali na odmor se odlazi sa 0:1.

Drugo poluvrijeme sjajno za Mladost, a Dedić je od tragičara stigao do junaka. Kapiten Mladosti je u 46. minuti pogodio za 1:1, da bi u 65. pogodio za 2:1.

Domaćini tu nisu stali. U dvije minute su zabili još dva gola. Duraković u 73. minuti pogađa za 3:1, a Karić u 74. minuti majstorski pogađa za 4:1, što je bio konačan rezultat utakmice i ujedNo prvi trijumf Mladosti u novoj sezoni.

MLADOST DK - GORAŽDE 4:1

MLADOST DK: Lučić, Duraković, Dudić, Dedić, Čago, Piljug, Karić, Grahovac, Kišić, Hodžurda, Imamović.

GORAŽDE: Ćulov, Antić, Dučić, Mehić, Jolović, Šubo, Koprivica, Đuderija, Islamagić, Karić, Handžić.

GOŠK je ostvario veliki trijumf u sedmom kolu.

Gabeljani su u Tešnju savladali TOŠK sa 0:2. Junaci tima iz Hercegovine bili su Bošković i Haračić.

Bošković je mrežu domaćih zatresao u 29. minuti, a Haračić i 60. minuti za velika tri boda GOŠK-a i preuzimanje liderske pozicije na tabeli.

TOŠK - GOŠK 0:2

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

TOŠK: Muratspahić, Dubačkić, Imamović, Mahmutović, Delić K., Sejmenović, Delić A., Mehić, Šehić, Mujagić, Zec.

GOŠK: Bobić, Ramljak, Tipurić, Hasanović, PŠeko, Matova, Šunjić, Bošković, Glibo, Haračić, Vulić.

Zaprati FK Mladost Doboj Kakanj, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: