Fantastični Jusuf Nurkić vodio Portland do pobjede u Bostonu

Novi double-double Bosnian Beasta

E. Ganibegović

Portland Trail Blazersi su jutros rano po našem vremenu savladali Boston Celticse rezultatom 105:109.

Igrač utakmice bio je naš košarkaš Jusuf Nurkić, koji je ostvario novi double-double učinak.

Nurkić je postigao 29 poena uz 17 skokova i šest asistencija.

Najbolji kod domaćina, a ujedno i drugi najbolji igrač na utakmici bio je Bostonov Jayson Tatum s 27 poena, deset skokova i sedam asistencija.

Prva četvrtina pripala je gostima, 25:30, da bi u drugoj dionici Boston, iako je Portland bio i na +15, okrenuo i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 58:54.

Treća četvrtina i novi preokret. Boston je maksimalno imao +8, a na kraju treće dionice gosti su vodili sa 82:83 što je obećavalo spektakl u posljednjoj četvrtini.

Tako je i bilo. Vodio je Boston do pred sami kraj utakmice, no pri njihovom vodstvu 104:103 ukazao se Jusuf Nurkić, osvojio jedan ofanzivni skok i između pet igrača pogodio za 104:105, te do kraja Portland nije ispuštao vodstvo.

Charlotte Hornetsi su sa 121:98 slavili protiv Oklahoma City Thundera, Atlanta Hawksi su tijesno srušili Miami Heat, 110:108, dok je Toronto slavio kod Wizardsa identičnim rezultatom kao Portland, 105:109.

Slavile su i obje ekipe iz Los Angelesa. Clippersi su za pola koša bili bolji od 76ersa, 101:102, dok su Lakersi slavili u Orlandu 105:116.