Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci preko Njemačke do treće pobjede na Zlatnoj ligi nacija

Bh. selekcija savladala Njemačku sa 3:2

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci preko Njemačke do treće pobjede na Zlatnoj ligi nacija

Adis Ćesko

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci ostvarila je i treću pobjedu na Zlatnoj ligi nacija koja se održava u Poljskoj.

Iako je naša reprezentacija povela u prvom setu, Njemačka je uspjela izjednačiti rezultat, nakon čega u trećem setu bh. ponovo dolazi do prednosti od 2:1 u setovima.

Ipak, Nijemci se nisu predavali, pa su stigli do novog izjednačenja nakon čega se pristupilo petom setu. U petom setu Njemačka je opet dobro krenula, ali uz bolju koncentraciju naš tim dolazi do treće uzastopne pobjede i maksimalnog učinka na ovom turniru.

Jedan od najboljih igrača svijeta i uzdanica bh. tima Mirzet Duran ističe kako je peti set u kojem je naš tim smogao više znanja i snage presudio.

"Njemačka je nama dobro poznat protivnik, utakmica je zaista bila teška u pet setova. Uspjeli smo na kraju preokrenuti iako gubili dva puta u petom setu. Mislim da smo zasluženo pobjedili, da smo smogli više snage i naravno znanja u petom setu i da smo uspjeli pobjediti.

Turnir je zaista kvalitetan, vidimo to zaista po samim ekipama koje su tu. Možemo reći da današnjom utakmicom protiv Hrvatske u slučaju naše pobjede osiguravamo prvo mjesto", rekao je Duran.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi