Zbog pozitivnog doping nalaza

Marin Čilić otkazao nastup na US Openu

Dan nakon što je prijavio nastup na ATP turniru u Kuala Lumpuru (23.-29. septembra), hrvatski teniser hercegovačkih korijena Marin Čilić otkazao je US Open.

Posljednji Grand Slam sezone, na kojem je Čilić prošle godine igrao četvrtfinale, počinje za deset dana a Marin očito još nije dobio dozvolu za nastup zbog pozitivnog doping nalaza u maju. Hoće li Čilić i javnost uskoro saznati odluku ITF-a vezano uz svoj slučaj ili će misterij trajati i dalje, mogli bismo znati tokom naredne sedmice.

Između US Opena i Kuala Lumpura je Davis Cup u kojem će Hrvatska igrati protiv Velike Britanije, makar je Čilić daleko od nastupa. Nastup u New Yorku otkazao je i Tsonga ito zbog povrede koljena.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.