Katastrofalna odluka
Skandal na Olimpijskim igrama u ski-skokovima: Pustili skakače u nehumanim uslovima, a onda prekid
Skijaški skokovi na Zimskim olimpijskim igrama dobili su jedan rasplet koji su svi ljubitelji ovog sporta najmanje priželjkivali.
Posljednje šesto takmičenje bilo je večeras u super timu, gdje je svaka reprezentacija imala po dva skakača.
U prvoj seriji gledali smo 17 reprezentacija u drugoj 12, a u finalnoj trećoj seriji osam skakača.
Treća serija je donijela i probleme.
Naime, počeo je padati gust snijeg i vjetar je pojačao, pa je žiri prekinuo takmičenje.
Oglasi
Ništa sporno ne bi bilo da takmičenje nije prekinuto tri skoka prije kraja. Dakle 50% finalne serije je odrađeno i prekinuli su takmičenje.
Priznati su rezultati nakon pet serija. Zlato je osvojila Austrija u sastavu Hoerl - Embacher, Poljska je iznenađujuće dola do srebra u sastavu Wasek - Tomasiak, a Norveška je osvojila bronzu u sastavu Forang - Sundal.
Međutim, najveći gubitnici su Nijemci, Phillip Raimund je u šestoj seriji skočio fenomenalno i doveo Njemačku blizu medalje, a nakon toga je loše skočio Kacper Tomasiak za Poljsku.
Nakon Tomasiaka, trebali su još skakati, Sundal za Norvešku, Kobayashi za Japan i Embacher za Austriju.
Na kraju je Njemačka ostala za 0.3 boda bez medalje, a Japan nije dobio priliku da Kobayashi skače za medalju.
Oglasi
Slovenci su ranije razočarali Prevc i Lanišek su tek završili na šestoj poziciji.
Skandal je u cijeloj priči što je žiri trebao prekinuti takmičenje nakon manje od 50% šeste serije, odnosno nakon dva ili tri skoka.
Oni su to učinili nakon pet skokova i samim tim direktno uticali na osvajače medalja i konačan plasman.
Prvi historijsko super tim takmičenje na Zimskim olimpijskim igrama dobilo je i skandal o kojem će se sigurno dugo pričati.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.