SP u hokeju: Šveđani razbili SAD za novo finale

Sigurna pobjeda Švedske

Hokejaši Švedske razbili su SAD sa 6:0 i plasirali se u finale Svjetskog prvenstva u Danskoj.

Aktuelni svjetski prvaci su neočekivano uvjerljivi bili protiv selekcije SAD-a.

U prvoj trećini Šveđani su poveli 1:0, a gol je poslije 14 minuta i 43 sekunde igre postigao Arvidsson.

U drugom periodu igre Šveđani su riješili pitanje pobjednika, pošto su u razmaku od tri minute zabili tri gola i poveli 4:0, a strijelci su bili Paajarvi, Hornwvist i Janmark.

Kako su Amerikanci dobar dio jurišali zaostatak, pa su igrali bez golmana, to im se odbijalo o glavu, a Arvidsson i Kempe u zadnjoj trećini završavaju posao.

U finalu će Švedska igrati protiv pobjednika drugog polufinalnog para Kanada - Švicarska.

Podsjećamo, prošle godine u finalu je Švedska bila bolja od Kanade, pa možda budemo gledali reprizu tog finala.