Pred našim fudbalskim nacionalnim timom je jako važna utakmica u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Na Bilino polje u petak nam dolazi Grčka, a eventualni trijumf bi nas približio Brazilu.
Bosanci i Hercegovci s nestrpljenjem očekuju petak i duel sa Helenima. O Zmajevima se priča u cijeloj državi, a svoj komentar u emisiji Federalne televizije "Pošteno govoreći" dao je i nekadašnji selektor BiH, Miroslav Blažević.
"BiH je u Grčkoj pokazala da je bolji protivnik. Ja sam optimista i za očekivati je da ćemo uz veliku podršku upisati pobjedu. Iako, istina za volju, Grčka je jako neugodna. Naša najveća garancija je veliki broj kvalitetnih igrača. Istina je da nam nedostaju Pjanić i Salihović, ali siguran sam da će ih oni koji dobiju priliku dostojno zamijeniti", istakao je Blažević.
"Ko će igrati? To je stvar izbornika i mog prijatelja Safeta Sušića. On je svakodnevno sa igračima i najbolje zna ko može najbolje odgovoriti na terenu. Ne bih se upuštao u to koga će Sušić izvesti na teren. Uvjeren sam da svaki naš reprezentativac ima saznanje da eventualna pobjeda nam širom otvara vrata Svjetskog prvenstva. Zbog toga ne vidim razlog zbog kojeg bi ih selektor trebao motivirati. Oni su svjesni svega, a sam protivnik je dovoljna motivacija. Istina za volju, imali smo sreću kod žrijeba i tu hipoteku favorita naši igrači moraju znati nositi na leđima. Sušić ne smije dozvoliti da se Slovačka i ostali protivnici potcijene, no o tome ne treba mnogo govoriti. Sada je Grčka tu i samo o njoj se treba razmišljati", dodao je Ćiro.
Blažević je na kraju poslao poruku Zmajevima
"Srdačno pozdravljam sve reprezentativce. Ja sam dio ove reprezentacije i želim im mnogo sreće. Oni znaju moju devizu: Svi za jednog, jedan za sve. Vi ste sinovi ove domovine i možete je afirmirati kao niko do sada", zaključio je Ćiro.
Promo
Adrenalinski spektakl privukao brojne učesnike i publiku, trčao i gradonačelnik
Bihać - grad adrenalina i izazova: Mozzart podržao prvu OCR SpectRun trku
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije baš previše dobro
Samo tri dana nakon utakmice sa Austrijom iz Njemačke stižu jako loše vijesti za Barbareza!
Press konferencija Hrvatske
Dalić zbog njih godinama trpio kritike, a večeras je dočekao najslađu osvetu: "Meni je to svetinja"
Nemile scene nakon završetka meča
Vinčić svirao kraj, a onda su Donnarumma i Gattuso izgubili živce zbog bezobrazluka Izraelaca
Nakon debakla na Eurobasketu i poraza od Finske
Srbija je u totalnom šoku, ali ove riječi će tek da odzvanjaju: Pešićeva žrtva nije mogla da šuti
Ne računaju na njega