Šest nositelja poraženo

Kamke šokirao Del Potra

Šest nositelja je završilo u autu nakon mečeva drugog kola u Miamiju. Najveće iznenađenje predstavlja poraz Juana Martina Del POtra koji je u Miami stigao nakon finala Indian Wellsa u pobjede nad Novakom Đokovićem.

Kiša koja je padala u Miamiju, kao da je pomogla njemačkom teniseru koji se izvukao u prvom setu. Del Potro je vodio 5-2, trebao je samo set privesti kraju, ali nije. Onda je napravio mini break u  13.gemu, ali to mu nije bilo dovoljno.Tobias Kamke je dobio prvi setu tie breaku, Del Potro se kao osrednja teniserka raspao, pa je do kraja stigao do samo jednog gema.  

 

Prvi i treći nositelj su lako stigli do trećeg kola. Novak Đoković je sredio Lukaša Rosola, Čeh je izborio jedan gem.Novak se pojavio na mjestu gdje je osvojio tri naslova, 2007., 2011. i 2012.godine. David Ferrer je dalje prošao bez znojenja. Njegov protivnik, Dmitry Tursunov je predao i prije početka meča, razlog su bili želučani problemi.

 

Xavier Malisse je sredio u dva seta Jeremyja  Chardyja, Albert Ramos 12.nositelja, Argentinca Juana Monaca. U trećem kolu je i James Blake koji se još uvijek ne predaje. Blake je sa 6-2, 6-3 na tribine ispratio Juliena Bennetaua.

 

 

Rezultati 2.kolo:

Tommy Haas (Nje,15) - Igor Sijsling (Hol) 6-0, 5-7, 6-3

Grega Žemlja (Slo) - Florian Mayer (Nje,23) 6-3, 7-6 (3)

Janko Tipsarević (Srb,7) - Dudi Sela (Izr) 6-2, 6-4

David Ferrer (Špa,3) - Dmitry Tursunov (Rus) - bez borbe

Fabio Fognini (Ita,32) - Michael Llodra (Fra) 6-4, 6-1

Xavier Malisse (Bel) - Jeremy Chardy (Fra,22) 6-3, 6-2

Kei Nishikori (Jap,13) - Victor Hanescu (Rum) 6-3, 6-3

Albert Ramos (Špa) - Juan Monaco (Arg,12) 6-2, 4-6, 6-3

James Blake (SAD) - Julien Benneteau (Fra,24) 6-2, 6-3

Jurgen Melzer (Aut) - Marcel Granollers (Špa,31) 6-3, 6-4

Alexandr Dolgopolov (Ukr,19) - Nikolay Davydenko (Rus) 6-2, 6-3

Tobias Kamke (Njem) - Juan Martin Del Potro (Arg,5) 7-6 (5), 6-1

Giles Simon (Fra,11) - Lleyton Hewitt (Aus) 6-3, 6-3

Kevin Anderson (JAR,26) - Horacio Zeballos (Arg) 6-3, 7-6 (4)

Novak Đoković (Srb,1) - Lukaš Rosol (Češ) 6-1, 6-0

Somdev Devvarman (Ind) - Edouard Roger-Vasselin (Fra) 5-7, 6-4, 7-5

 

 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.