Talijanska financijska policija je pretražila sjedišta 41 profesionalnog fudbalskog kluba u Italiji, među kojima su i Juventus i Milan, zbog sumnje u porezne prevare.
Predmet istrage su 12 agenta fudbalera, među njima Alejandro Mazzoni, agent Argentinca Ezequiela Lavezzija i Alessandro Moggi, sin Luciana Moggija, bivšeg čelnika Juventusa osuđen u skandalu sa sucima Calciopoli 2006.
Pripadnici talijanske financijske policije su zaplijenili dokumente, posebice ugovore igrača.
Tužiteljstvo u Napulju je pokrenulo istragu prije godinu dana, prenosi talijanska novinska agencija Ansa. Klubovi i agenti su pod istragom zbog udruživanja u prevari, izbjegavanju plaćanja poreza, lažnih računa i pranja novca.
Pet od sedam prvih klubova Serie A obuhvaćeno je istragom – prvak Juventus, Milan, Napoli, Fiorentina i Lazio. Pod istragom su i klubovi druge i treće talijanske lige.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nemile scene nakon završetka meča
Vinčić svirao kraj, a onda su Donnarumma i Gattuso izgubili živce zbog bezobrazluka Izraelaca
19-godišnjak pred sjajnim potpisom
Srpska zvijezda uzima pasoš bratske zemlje - "Djed mu je to omogućio"
Stvari se mijenjaju
Slavlje na Kosovu, uspjeli su - Španci im se predali i prvi put ih "priznali"!
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Popularni pjevač se oglasio nakon pobjede BiH