Predsjednik FIFA Sepp Blatter apelovao je u srijedu na Katar da Mundijal 2022. organizuje zimi, kako bi se izbjegle velike vrućine koje ljeti vladaju u toj zemlji.
"Ukoliko želite da ljudi uživaju na prvenstvu svijeta, onda se nopgomet neće igrati ljeti. Možete da ohladite stadione, ali ne i cijelu zemlju", rekao je Blatter.
Uprkos zabrinutosti zbog visokih temperatura koje vladaju ljeti u Katraru, toj zemlji je 2010. dodijeljena organizacija Mundijala 2022, a Blatter se do sada nikada nije izjasnio da li je svoj glas dao Kataru.
Tokom dvodnevne konferencije posvećene sportu, medijima i ekonomiji koju je u Austriji organizovao nekadašnji legendarni nemačke Njemačke Franz Beckenbauer, Blatter je rekao da još ima vremena za promjenu termina održavanja Mundijala.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Prenosi Fabrizio Romano
Rijetko ko odbije ponudu Bayern Minhena, a ovaj igrač je upravo to uradio
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Mora se to promijeniti
Kakav šamar Nikoli Jokiću, više neće moći da...
To će biti dan za pamćenje
Bosanci pišu najljepšu fudbalsku priču u Evropi: Klub iz petog ranga igra historijsku utakmicu
Portali već tragaju za Piksijevim nasljednikom