U jednoj od najzanimljivijih disciplina večeri, finalnoj utrci na 100 metara kod atletičarki, zlato je osvojila Jamjačanka Shelly-Ann Fraser-Pryce s rezultatom 10.71. Murielle Ahoure iz Obale Slonovače je bila druga (10.93) postavši prva afrička atletičarka koja je osvojila medalju u nekoj od sprinterskih disciplina, dok je braniteljica naslova Amerikanka Carmelita Jeter osvojila treće mjesto s rezultatom 10.94.
Fraser-Pryce je pobijedila s najboljim rezultatom sezone donijevši svojoj domovini i drugu sprintersku titulu nakon slavlja Usaina Bolta u istoj disciplini. Shelly-Ann Fraser-Pryce je današnjom pobjedom nastavila dominaciju u ovoj disciplini. Odbranila je naslov prvakinje iz Berlina, gdje je bila najbolja i u štafeti 4x100 metara.Također tu su i dva uzastopna zlata iz Pekinga i Londona.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oglasio se legendarni fudbaler
U noći kad je Srbija paralizovana Vidić krenuo u otvoreno rušenje Vučića, poruka je jasna i glasna
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
I BiH bi potpisala slično
Na Balkanu napravljeno fudbalsko čudo, UEFA udarila zabranu: I danas je ukras države
Kakve riječi teniske ikone