Njemačka je na ovom prvenstvu na kraju imala tri zlatne medalje, sve tri su "bacačke". Treću je danas osvojila uporna Christina Obergföll koja je do Moskve imala šest medalja, od čega je njih pet bilo srebrnih i jedna brončana.
Prvo zlato u karijeri, Christina je osigurala već u drugoj seriji hicem od 69 metara i centimetara. Niti jedna od finalistica nije bila ni blizu, što potvrđuju i rezulati na kraju. Kimberley Mickle iz Australije je završila na drugom mjestu sa 66.60, dok je Maria Abamukova na kraju bila treća, nije mogla bolje od 65.09.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Zakopane ratne sjekire?
Anel Ahmedhodžić se vraća u reprezentaciju BiH?
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
Želju mu nije mogao ispuniti