Pomalo čudan izbor igrača za koje je glasao Ronaldo

Edmir Škorić

Cristiano Ronaldo od večeras je i zvanično najbolji igrač svijeta. U Zurichu je Portugalcu uručena Zlatna lopta.

Ronaldo je tako postao tek treći igrač koji je dobio Zlatnu loptu sa dva različita kluba. Prvu je osvojio u dresu Manchester Uniteda, a sada kao igrač madridskog Reala. Dobio je najviše glasova, a iza sebe je ostavio Lionela Messija i Francka Riberyja, dok je na četvrtom mjestu završio Zlatan Ibrahimović.

Zanimljivo da je Ronaldo najviše bodova (pet) dao napadaču Monaca Radamelu Falcau, zatim tri Garethu Baleu, svom suigraču iz Real Madrida (iako je Bale većinu prošle godine boravio u Tottenhamu), te jedan bod Mesutu Oezilu, bivšem svom suigraču i sadašnjem igraču Arsenala.

Podsjećamo da su kapiteni nacionalnih timova, kao i selektori glasali za najbolje. 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.