Košarkaši Bosne ASA BHT sutra naveče od 20.15 sati u dvorani „Mirza Delibašić“ pokušaće doći do treće uzastopne pobjede u regionalnoj NLB ligi.
Na krilima trijumfa protiv Budućnosti, te nad FMP-om u prošlom kolu na gostovanju u Železniku, izabranici trenera Vlade Vukoičića temelje optimizam da i iz duela protiv super jake Crvene zvezde mogu izaći neporaženi.
Beograđani, za koje igraju naši Elmedin Kikanović Milan Milošević i Oliver Stević, ipak, favoriti su, jer u ovoj sezoni igraju veoma dobro. No, u posljednja dva susreta pretrpjeli su domaće poraze od Cibone u NLB ligi, a u Eurocupu „pali“ su u „Pioniru“ pred španskom Pamesom.
„Ne želim da koristim atribute lako, teško, favorit, autsajder, ali je sigurno da je protivnik jedna od najboljih ekipa u regionu. Poslednja dva duela su izgubili u finišu. Međutim, to će ih dodatno mobilisati da se protiv nas pokušaju iskupiti. Crvena zvezda ima veliku „širinu“, „dugu“ klupu, i nekada se dogodi da igrači poput Miloševića ili Stevića ne dobiju ni minut. Naša šansa je pozitivna serija, jer smo u nizu ostvarili dve pobede i na taj način vratili samopouzdanje. Iako smo oslabljeni neigranjem Hajrića verujem da će se ostatak tima dodatno angažovati kako bismo pobedili“, rekao je Vukoičić.
Trener popularnih „studenata“ pozvao je i sve navijače Bosne da sutra podrže njegov tim. Smatra kako bi publika mogla biti jedan od ključnih faktora utakmice.
„Voleo bi da dvorana bude puna i da nas publika podrži. To može biti jezičak na vagi u našu korist“, kaže Vukoičić.
Da Zvezda nije neranjiva govori i podatak da su u susretima sa Cibonom i Pamesom izgubili, iako su o određenom periodu utakmice imali prednost od čak 17 poena.
Jedno je sigurno, sutra se u Sarajevu igra velika utakmica višedecenijskih sportskih rivala!
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e