Bh. teniser Mirza Bašić i Srbijanac Ilija Vučić eliminisani su u četvrtfinalu dublova na jakom Challengeru u Beogradu.
Bašić i Vučić pružili su jak otpor 3. nositeljima, Pakistancu Aisam-Ul-Haq Qureshiju i Hrvatu Lovri Zovki. Bili su nadomak osvajanja prvog seta jer su u maratonskom tie-breaku vodili sa 5:1, te propustili i nekoliko set lopti, ali su na kraju poraženi sa 13:15.
U drugom su se predali pa su njihovi protivnici slavili sa laganih 6:3.
Zagrepčanin i Pakistanac u ovom trenutku imaju 2.300 eura i 40 ATP bodova, a hoće li iznos uvećati na 3.850 i zalihu bodova na 65, odgovor će dati meč protiv Ukrajinaca, Sergeja Bubke (169. mjesto na ATP listi) i Sergeja Stahovskog (95.).
Četvrtfinale parova
Zovko/Qureshi (Hrvatska/Pakistan, 3) - Bašić/Vučić (BiH/Srbija, WC) 7:6(13), 6:3
Promo
Ekološka akcija u saradnji poslovnog sektora i ronilaca
Čiste rijeke - zdrava budućnost: Uposlenici Raiffeisen banke i ronioci KVS SCUBA čistili Vrelo Bosne
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Kalkulacije na Mundijalu
U New Yorku se igra utakmica koja je važna i za Bosnu i Hercegovinu
Naveden i razlog
Država na nogama, planira se rušenje stadiona koji je više od sporta
Pred utakmicu trećeg kola
FIFA napravila ogromnu promjenu za grupnu fazu, jasno je šta to znači za Bosnu i Hercegovinu!
Pao je potpis